Дишат във врата на лидера в ОФГ – Хасково

Сакар нюз
От Сакар нюз ноември 4, 2017 09:40

Дишат във врата на лидера  в ОФГ – Хасково

Отборът на Петър Вълчев – Каката завърши с резултат 2:2 срещата си с „Извор АМ” – Горски извор. Тя се състоя в събота, 28 октомври, на градския стадион в Харманли.
Срещата започна доста нервно и за двата отбора. По терена „прехвърчаха искри”. Към този вид игра по-добре се адаптира тимът на гостите, който успя да вкарат два гола до края на полувремето. Във втората част на играта белия балет наложи волята си, като не му достигна малко за обрат в резултата. Играчите успяха само да изравнят резултата, като голмайстори отново бяха обичайните „заподозрени” – Димитър Иванов – Шукура и Ангел Балабанов.
Срещите бяха от X кръг и се играха на 28 и 29 октомври. Ето и резултатите от останалите: „Свиленград 1921 – II“ победи „Хеброс – 1921″ с 2:0, като головете в мача попаднаха още в първите двадесет минути на срещата. „Раковски “ загуби от „Хасково“ с 0:1. Резултатът от срещата „Асти АБ“ и „Стамболово“ е 1:3, а „Тунджа“ се наложи над „Любимец“ с 2:1. При равен резултат 2:2 завърши мачът между „Хасково 1957″ с „Топлика“.
Въпреки равния резултат отборът на „Герганин извор“ успя да запази лидерството във временното класиране за сметка на грешките на преследвачите му. Той има в актива си 20 точки, а с една по-малко е „Хасково 1957“. „Тунджа“ са шести, а „Хеброс“ – седми.

В XIII кръг на Трета лига „Атлетик“ победи с 3:0 „Свиленград 1921″, а „Димитровград 1947″ се наложи над „Ямбол 1915″ с 1:0.
„Арда“ вкара пет гола на „Карнобат“, без да допусне нито един в своята врата.
„Сокол“ победи „Тунджа 2006″ с 5:1.
В тази група „Арда“, Кърджали, излезе начело в таблицата. „Димитровград“ са на 11-то място, а „Свиленград – 1921“ – на 15-то.