Габриела Петрова е атлет на България за 2015 година

Сакар нюз
От Сакар нюз декември 13, 2015 11:10 Updated

Габриела Петрова е атлет на България за 2015 година в традиционното допитване на списание „Атлетика“.
Петрова, която се състезава в тройния скок, спечели убедително анкетата с 336 точки. През 2015 година тя завоюва сребърен медал от европейското първенство в зала в Прага, победи на турнирите в Атина, Прага и Мадрид, както и на европейското отборно първенство – втора лига в Стара Загора, дебютира във веригата „Диамантена лига“ с второ място в Осло и остана на косъм от медалите на световното първенство в Пекин с четвърта позиция и личен рекорд от 14.66.
Габриела изпревари четирикратната победителка в анкетата Ивет Лалова-Колио (100 м и 200 м), която бе финалистка на световното първенство на 200 м и набра 300 точки от гласовете на специалистите.
Третото място в класирането на списание „Атлетика“ е за европейския шампион на 3000 м стипълчейз за младежи до 23 години – Митко Ценов с 224 точки, а четвърто място за носителката на бронзов медал от европейското първенство в зала Радослава Мавродиева (гюле).
Габриела започна началото на спортната си кариера от Харманли, от училище “Иван Вазов”.