„Герганин извор“ разгроми „Топлика“ – Минерални бани

От Милена Митева април 15, 2016 09:54

„Герганин извор“ разгроми  „Топлика“ – Минерални бани

Отборът на Петър Вълчев – Каката надделя с 2:0 в неделната среща на ОФГ над един от лидерите в групата – „Топлика“ – Минерални бани. Срещата започна с домакински натиск от „Герганин извор“, чиито играчи контролираха събитията на игрището. Това доведе до два-три пропуска пред вратата на гостите. В 20-тата минута на срещата Деян Иванов от състава на „Белия балет“ получи заслужен червен картон, въпреки че бе провокиран три пъти преди това от същия играч. Това мобилизира още повече момчетата със сини екипи, които затегнаха обръча около вратата на гостите, за да дойде 25- минута, когато Данаил Михайлов успя да разпечата вратата на ‘Топлика“. Така при резултат 1:0 за домакините завърши първото полувреме.
Сценарият на втората част бе същият както на първата. Играчите на „Герганин извор“, въпреки намаления състав, владееха инициативата в срещата. В 75-та минута интригата в играта се загуби, тъй като домакините отбелязаха красив гол, дело на Николай Неделчев, който след самостоятелен пробив и перфектен удар матира вратаря на „Топлика“.
Интересът към отбора на Петър Вълчева става все по-голям, тъй като този път имаше двойно повече зрители на стадиона в града.
Другият отбор от града „Хеброс“ спечели със служебен резултат 3:0 над „Бенковски“ – Симеоновград.