“Герганин извор” с първа победа “Бенковски” напусна зеления терен

От Милена Митева април 8, 2016 10:31

“Герганин извор” с първа победа  “Бенковски” напусна зеления терен

„Герганин извор“ надделя над „Аида“ – Караманци, с 2:0. Срещата се състоя в неделя, 3 април, на градския стадион в Харманли пред публика от близо 150 човека. Първото полувреме, противно на очакванията започна с тотален игрови превес на момчетата на Петър Вълчев – Каката. Опитните играчи Владимир Василев – Томази, Деян Иванов -Дидко и Станислав Колев – Стъндо. превзеха центъра на игрището. До края на първото полувреме последваха четири голови положения пред вратата на гостите от Караманци, но ударите на нападателите на “Белия балет” биваха майсторски отбити от вратаря на гостите. Така при резултат 0:0 завърши първото полувреме.
Втората част на играта домакините излязоха по-мобилизирани на терена, което доведе до три голови атаки. За радост на верните им фенове две от тях бяха реализирани. Голмайстори бяха Деян Иванов, който се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на „Аида“ и отбеляза гол в 55-тата минута на мача.
Другото попадение във вратата на гостите бе дело на Данаил Михайлов, след атака като по „учебник за футбол“, правейки две двойни подавания с Николай Неделчев в 60-тата минутка на мача. След този гол последва безплоден натиск на гостите, който се изрази в 3-4 удара извън наказателното поле.
Следващата среща на отбора на „Герганин извор“ е в неделя, 10 април, от 17,00 часа на стадиона в Харманли срещу третия във временното класиране „Топлика – 1977“ – Минерални бани.
Другият отбор от града – „Хеброс“ почиваше в този XVIII кръг. В следващият „Хеброс“ също ще почива, печелейки мача си с „Бенковски“ – Сиемоновград със служебно 3:0.