Харманлийката Габриела Петрова e със сребърния медал от европейско

Иван Атанасов
От Иван Атанасов март 9, 2015 08:23

Харманлийката Габриела Петрова спечели сребърния медал в тройния скок от европейското първенство в зала в Прага, Чехия, съобщи bgathletic. Тя е постигнала резултат 14.52 м, с 3 см от личния й рекорд. Първа е станала рускинята Екатерина Конева – 14.69 м.

Госпожица Петрова се състезава за „Локомотив“ – Пловдив и вече е европейска шампионка за девойки до 23 г., а сега спечели втория медал за страната ни в Прага от континентален форум.

През миналия месец тя записа втори резултат в света за сезона в тройния скок по време на държавното първенство по лека атлетика в зала в Добрич. Състезателката на “Локомотив“ – Пловдив, спечели златото с опит от 14,55 метра, което е трето най-добро постижение на България за всички времена.

Снимка: bgathletic