Победа, равен и загуба в XVI кръг на ОФГ – Хасково

От Милена Митева март 30, 2016 07:58

Победа, равен и загуба в  XVI кръг на ОФГ – Хасково

„Герганин извор“ и „Сакарски спортист“ завършиха с равенство след срещата си в неделя, 20 март. мачът започна пред 200 зрители, които очакваха първата пролетна победа за „Белият балет“. За тяхно съжаление отборът на Петър Вълчев- Каката не успя да отбележи гол.
Срещата започна с променливо преимущество на двата отбора, като гостите поеха инициативата от самото начало. Това продължи до 30-та минута на мача, когато опитните играчи на момчетата в синьо Владимир Василев- Томази и Ясен Николаев превзеха центъра на игрището. Предимството доведе до множество, но безполезни атаки към вратата на гостите до края на срещата.
Второто полувреме стартира с домакински натиск към противниковия отбор, но и този ден, те нямаха късмет за отбелязване на гол. Енис Евтимов с три индивидуални пробива създаде головите положения за „Белия балет“, но вратарят на гостите ги разочарова с блестящи спасявания. Гостите имаха само едно положение на целия мач, но техният нападател, озовал се сам срещу вратаря на Бисер, не успя да уцели вратата.
Другият отбор на Харманли- „Хеброс“, записа убедителна победа като гост на отбора на Срем със 7:2.
„Бенковски“ – Симеоновград, загуби с 0:1 от „Извор АМ“ – Горски извор.