Победи и нелепи загуби в VI кръг на ОФГ – Хасково

От Милена Митева октомври 9, 2017 09:19

Победи и нелепи загуби в  VI кръг на ОФГ – Хасково

„Герганин извор” постигна изразителна победа в VI кръг на ОФГ. Това стана след разгром на „Раковски” – Ивайловград в съботната среща с 6:1. Тя започна противно на очакванията на зрителите с положение пред вратата на домакините, при едно от които гостите успяха да открият резултата в 10-та минута чрез нещастен рикошет за вратаря на Бисер. След този гол отборът на Петър Вълчев – Каката затегна редиците и успя да отбележи шест безответни гола до края на мача, като два от тях до края на полувремето. Те бяха дело на капитана Петър Вълчев, който изпълни две безупречни дузпи.
Във втората част на срещата футболистите на „Герганин извор” отбелязаха нови четири попадения. Пореден хеттрик направи Димитър Иванов – Шуки, а другия бе дело на Красимир Петров – Боша. С тази си победа „Белия балет” се изкачи на върха на класирането.
Другият отбор от Харманли, „Хеброс” допусна неочаквана домакинска загуба от „Топлика” – Минерални бани с 1:3. Отборът на Белин Нешев пропусна много положения пред противниковата врата. Голмайстор за „Хеброс” бе Марко Живков.
Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бившия играч на гостите, Тошко Тодев, който почина в деня на мача в неделя.
„Стамболово“ не можа да победи гостите от „Извор“ и мача завърши 1:1. Мехмед Сеидахмед откри за домакините в 15-та минута, а Мартин Стоянов изравни в 63-та. На стадиона в Горски извор отборът на „Хасково 1957“ надигра с 3:1 гостите от „Тунджа“. Класическо 3:0 направиха Тони Каранейчев, Даниел Танев и Сеид Себат, а в самия край Иван Цонев от гостите вкара почетно попадение. На своя стадион “Младост” съставът на „Асти АБ“ стигна до успех с 2:1 срещу „Любимец”. Головете за домакините вкараха Христо Запрянов и Драго Колев, а за гостите точен беше Стилян Николов, половин час преди края на мача.

В IX кръг на Трета лига „Димитровград 1947“ победи „Евроколеж“ с 2:1, а „Левски“ се наложи с 5:1 над тимът на „Свиленград 1921“.
Предпоследният в таблицата „Гигант“ направи равен 1:1 с “Арда”, където помощник – треньор е Георги Каменов – Устрема.
Първи са „Загорец“ с 25. С две по-малко са „Арда“. Тимът на Димитровград е на 11 място с 10 точки, този на Свиленград – на 13-то с 9.