“Свиленград – 1921” с драматична победа в последната минута

Иван Делчев
От Иван Делчев март 20, 2016 07:54

“Свиленград 1921 победи „Ураган“ – Бояджик с 2:1 в мач от първенството на Югоизточна „В” група. Срещата се изигра на стадион „Колодрума” в южния град и бе изгледана от около 200 зрители. През първото полувреме „жълто-зелените” създадоха няколко добри положения, но не бяха реализирани. Така при една контраатака на отбора гост- „Ураган“ успя изненадващо да поведе в резултата. Свиленградчани още повече вдигнаха оборотите и това оказа влияние, след като в 30-та минута успяха да изравнят чрез Анастас Попов, който отбеляза от дузпа. На почивката двата отбора се прибраха при равенство 1:1.

През втората част играчите се опитваха да се надлъгват и създаваха добри положения за гол, докато не дойде и последната 90-та минута, когато играчът на мача Анастас Попов с много красив гол с глава взриви трибуните на стадион „Колодрума” и донесе победата на „митничарите”. Макар и на не толкова важен мач публиката в Свиленград се радваше на гола като на двубой в Шампионска лига.

В следващия кръг „Свиленград -1921“ гостува на „Миньор“ – Раднево в събота 26-ти март от 15:00ч.